Povodně 2013

07.06.2013 v 18:07 do 9.6.2013

Jednotka vyjela v pátek večer na Mělník, kde po celý víkend pomáhali při popovodňových pracech. Po příjezdu na HZS Mělník nám byly předány instrukce a my vyjeli na místo naší první práce. Rozebírali jsme protipovodňové hráze. Po dokončení úkolu nás rozdělili na dvě půlky. Jedna polovina hlídala hráz v přístavu na Mělníku. Druhá polovina hlídala hladinu vody v Mlazicích.

Ráno nás vystřídali a poslali nás čerpat vodu z laguny vody u Vinařství Lobkowicz. Zde jsme strávili celý den. Večer jsme jeli domů a brzy ráno nanovo. Pokračovali jsme v čerpání již zmíněné laguny.

V neděli po skončení přívalového deště jsme byli odvolání z čerpání u vinařství do Mlazic na hráz, kde hrozilo zatopení několika domů. Odtud jsme dáli vyjeli k lokální záplavě do Byšic. Kde jsme chvíli čerpali, ale po několika minutách nás odvolali na zálohu HZS Mělník. Jelikož hasiči z Byšic neměli ani jedno čerpadlo, kterým by mohli s lokální záplavou bojovat, a tak jsme jim ponechali jedno z našich čerpadel a vyrazili na zálohu.

Na záloze jsme strávili nějaký čas. Po návratu jednotek na stanici jsme byli posláni domů.

foto1.jpg foto2.jpg foto3.jpg foto4.jpg foto5.jpg foto6.jpg foto7.jpg foto8.jpg foto9.jpg foto10.jpg foto11.jpg

Kontaktujte nás

Kontakty

Kostelecká, Všetaty 27716
 
Mob: 608 121 060
 
Admin: JChalupnas@seznam.cz